Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Ślimaki wyrosły szybciej. „To może być dobry sezon”

Polish Snail Holding, lider w hodowli i produkcji mięsa ślimaków w Europie, szykuje się do skupu tych zwierząt od współpracujących hodowców. Tymczasem wiele wskazuje na to, że może to być bardzo dobry sezon dla tej odmiany hodowli zwierząt.

Nasi hodowcy, którzy przekazują pierwsze informacje ze swoich ferm hodowlanych wskazują, że ich ślimaki osiągnęły docelową wielkość w szybszym niż zakładany terminie – mówi Damian Gajewski, prezes zarządu spółki PSH, największej w Europie firmie zajmującej się hodowlą i skupem ślimaków.

Ten sezon dla branży hodowli tych zwierząt może być więc wyjątkowo dobry.

Trzy tygodnie wcześniej hodowcy zgłaszają nam gotowość do przywozu ślimaków do skupu – dodaje Gajewski. – To dobry prognostyk. Dlatego przygotowujemy się do skupu wyhodowanych zwierzęt od naszych partnerów wcześniej niż początkowo zakładaliśmy.

Skup ślimaków w Polish Snail Holding ma potrwać do 30 listopada br.

Jednocześnie Damian Gajewski przypomina, że przed hodowcami jeszcze jedno ważne zadanie.

Ślimaki trzeba wysuszyć przed przywiezieniem do skupu. Zwierzęta nie mogą być wilgotne – dodaje prezes PSH. – Nasi hodowcy wiedzą, jak to robić. Mamy tu specjalnie wdrożoną procedurę.

Jak wskazuje Damian Gajewski, jeśli pogoda nadal będzie dobra, nie wystąpią żadne gwałtowne i obfite ulewy, skup ślimaków na pewno rozpocznie się wcześniej.

O hodowli ślimaków z Polish Snail Holding przeczytasz również tu:

https://polishsnailholding.com/aktualnosci-firma,ac99/psh-oferuje-sprawdzony-model-biznesowy,214

Polish Snail Holding -największa i jedyna firma w Polsce skupująca ślimaki od hodowców, przetwarzająca je na produkty, które są rzeczywiście dostępne na rynku. Współpracuje i szkoli setki hodowców ślimaków z Polski i Europy.

PSH to firma innowacyjna, która stale i na bieżąco prowadzi specjalistyczne badania nad procesem hodowli ślimaków i jego usprawnianiem, przetwarzaniem mięsa tych zwierząt w gotowe do spożycia produkty oraz produktowym zastosowaniem śluzu tych zwierząt (pod marką Molluscoo). Uzyskiwany przez PSH śluz jest jakościowo najlepszy na polskim rynku.

Firma wielokrotnie nagradzana za swą działalność biznesową: "Odkrycie Roku 2017", "Dobra Marka 2018 Jakość*Zaufanie*Renoma", "Żagle Warmii i Mazur- Najlepszy produkt i usługa".

Nominacje w kategoriach: "Ambasador Innowacyjności", "Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości 2019","Firma Roku 2019", "Polska Nagroda Innowacyjności 2019".