Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

PSH pracuje nad wyodrębnieniem najlepszych składników śluzu ślimaków

Wykorzystując dofinansowanie Unii Europejskiej elbląska spółka Polish Snail Holding jako pierwsza w Polsce i w Europie przeprowadzi badania nad wyodrębnieniem najbardziej wartościowych składników  śluzu ślimaków – substancji aktywnych, nowych formulacji tej substancji.

Śluz ślimaków od wielu lat wykorzystywany jest, jako składnik wielu produktów medycznych oraz kosmetycznych. O dobroczynnych zaletach tej substancji, zwłaszcza dla regeneracji ludzkiej skóry czy gojeniu się ran nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak do tej pory nie przebadano dokładnie zawartości śluzu ślimaków. Elbląska spółka PSH, lider w dziedzinie hodowli ślimaków i przetwórstwa mięsa tych zwierząt od wielu lat prowadzi też własne badania nad tą substancją.

- Przygotowując się do wprowadzenia na rynek linii kosmetyków zawierających śluz ślimaka pod marką Molluscoo, prowadzimy również intensywne działania w celu wyodrębnienia najbardziej wartościowych substancji aktywnych śluzu – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding.

Wynikiem tych badań ma być dostarczenie przez markę Molluscoo na rynek medyczny i kosmetyczny najlepszego z tego typu produktów – żelu kosmetyczno-medycznego, na bazie śluzu ślimaków.

- W Polsce, a nawet w Europie, nikt jeszcze nie prowadził tak zawansowanych prac nad wyodrębnieniem ze śluzu substancji aktywnych – dodaje Paweł Piwowarski. – Działania prowadzimy wspólnie z Instytutem Biotechnologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Zakończymy je w połowie 2018 r.

Warto dodać, że spółka PSH wyodrębniła już wcześniej trzy metody pozyskiwania śluzu ślimaków.

 - Dzięki zastosowaniu tej metody, uzyskujemy prawie do 90 procent więcej substancji czynnej śluzu niż stosując tradycyjne metody. Podkreślam, że dzieje się to bez krzywdy dla samych ślimaków – mówi Paweł Piwowarski.

Specjaliści PSH opracowali technologię przemysłowego pozyskiwania śluzu, która nie powoduje obrażeń ciała zwierząt i jest dla nich całkowicie bezpieczne. Dodatkowo dzięki tej nowatorskiej technologii pozyskiwany jest śluz z największą zawartością wszystkich dobroczynnych składników.

Dzięki badaniom i działalności w tym kierunku spółki PSH, przemysł kosmetyczny w Polsce nie będzie musiał pozyskiwać tej substancji z różnych krajów, głównie z Azji. Teraz będzie można zamówić najlepszej jakości śluz ślimaków w naszym kraju.

- Nasz śluz przeszedł już pozytywnie testy laboratoryjne przeprowadzone przez renomowaną, międzynarodową firmę specjalizującą się w badaniach m.in. kosmetyków – dodaje Damian Gajewski.