Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Zakończył się skup ślimaków w spółce PSH

Polish Snail Holding, europejski lider w branży hodowli ślimaków i przetwórstwa ich mięsa , zakończył już proces skupu tych zwierząt dostarczanych przez hodowców. Jak mówią przedstawiciele spółki, to był dobry rok w hodowli ślimaków choć obarczony zmiennymi warunkami pogodowymi.

Jak każda hodowla zwierzęca, także hodowla ślimaków zależna jest w części od warunków pogodowych. Poprzedni rok charakteryzował się dużą ilością opadów deszczu. Natomiast w 2015 r. hodowcy zmagali się z suszą.

- Rok ubiegły oceniamy generalnie pozytywnie. Skupiliśmy już wszystkie zakontraktowane ślimaków – mówi Damian Gajewski, prezes spółki PSH w Elblągu. – Większość tych zwierząt została już przekazana do odbiorców naszych produktów.

PSH starannie dobiera jakość swoich produktów, poprzez ścisłą współpracę ze swoimi hodowcami.

- Ślimaki hodowlane, znajdują się pod naszą pełną kontrolą. Są odżywiane wysoko wartościową, zdrową dla zwierząt paszą, bytują w sprawdzonym i czystym środowisku, identycznym, jak naturalne. Stosując sprawdzone metody hodowlane firmy Polish Snail Holding, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość mięsa ślimaka – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding.

Opracowanie własnej, nowoczesnej technologii uboju i obróbki mięsa a także jego puszkowania, stały dostęp do najwyższej jakości, hodowanych ekologicznie ślimaków z setek hodowli partnerskich w Polsce i za granicą, pozwala oferować odbiorcom najwyższej jakości towar przez cały rok.

- Nasza firma, jako jedyna w Polsce, posiada sieć własnych hodowli, skup oraz technologię przetwarzania mięsa ślimaka w gotowy produkt do zakupu w sklepach - mówi Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding.

Spółka PSH prowadzi jeszcze również skup ślimaków niepełnowymiarowych. Czyli takich, które osiągnęły zakładany wzrost, ale nie mają odpowiedniej wagi.

- Są odbiorcy, którzy są zainteresowani również takimi produktami – dodaje Damian Gajewski. – Skupujemy wówczas ślimaki, które nie osiągnęły odpowiedniej wagi lub nie podlegały naszej kontroli w procesie hodowlanym.

Liderem na rynku przetwórstwa mięsa ślimaka w gotowe produkty spożywcze jest firma Polish Snail Holding z Elbląga, która działa na terenie całej Polski oraz Europy Wschodniej. Firma stawia na jak najlepszą jakość mięsa hodowanych zwierząt. Dbając jednocześnie o ekologiczne sposoby prowadzenia hodowli ślimaków.