Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Czy żywienie sportowców musi być takie monotonne? Wprowadź do diety ślimaki

Osoby, które zawodowo uprawiają różne dziedziny sportu, często są zmuszone do rygorystycznego przestrzegania diety. W żywieniu zaś najczęściej dominują: mięso z kurczaka, ryż, kasze i jajka. Nic więc w tym dziwnego, że taki sposób odżywiania może wkrótce stać się po prostu monotonny.

O odpowiednią wagę oraz sylwetkę dbają jednak nie tylko sportowcy, ale także wszyscy, którym zależy na zdrowiu. Żywienie w procesie utrzymania odpowiedniej wagi jest bardzo ważne.

- Przed zwodami musiałam zbić wagę. Ułożono mi odpowiednią dietę, w której jednak dominował ryż, kasze i pierś z kurczaka. Do tego ryby i niewielkie ilości wołowiny. Taka dieta dość szybko stała się dla mnie na tyle monotonna, że szybko stwierdziłam iż to nie dla mnie – mówi jedna z zawodniczek fitness.

Z taką, mało urozmaiconą dietą boryka się wiele osób, które nie tylko przygotowują się do zawodów, starają się rozbudować swoje mięśnie lub po prostu chcą zrzucić wagę lub utrzymać ją w odpowiednich normach.

- Wróciłam do diety, kiedy odkryłam mięso ślimaków. Nie dość, że jest naprawdę niskokaloryczne, lepsze pod tym względem nawet niż wołowina, to do tego można z tego mięsa komponować naprawdę rozmaite potrawy. Mięso ślimaków komponuje się bowiem świetnie z różnymi innymi składnikami – wyjaśnia zawodniczka fitness. – Nie jestem już tylko skazana na mięso z kurczaka, ryż i kasze. Całkiem nowy smak zmienił moje podejście do diety.

Ślimaki są idealne dla wszystkich osób dbających o swoje zdrowie, kondycję oraz obwód pasa. Mięso tych mięczaków można przyrządzać na wiele ciekawych sposobów. Możemy popuścić wodze fantazji i eksperymentować z różnorodnymi smakami, ponieważ mięso ślimaków przechodzi aromatem składników. Czyli mamy tu pełną dowolność kompozycji smakowych.

Ślimaki świetnie nadają się nie tylko na drobne przekąski czy przystawki, ale także z powodzeniem mogą stanowić główny składnik dań obiadowych.

Dlaczego dbając o swoją wagę i sylwetkę, warto jeść ślimaki? Ponieważ spożycie 100 g ślimaka winniczka dostarczy nam dużej ilości wartościowego białka i niewiele, bo tylko około 90 kcal.

- Chude mięso ślimaków zawiera, co jest istotne dla osób dbających o wagę, sylwetkę, zdrowe odżywianie, sporo wapnia, potasu, magnezu, miedzi, cynku i selenu. Jeszcze jedna ważna rzecz – mięso ślimaka nie zawiera zanieczyszczeń – mówi Damian Gajewski, prezes firmy Polish Snail Holding, lider w dostarczaniu gotowych do spożycia dań z mięsa ślimaka w puszkach.

Poza tym w mięsie tych mięczaków znajduje się mała ilość tłuszczów, a zdecydowana większość z nich jest nienasycona. Potrawy ze ślimaków mogą również uzupełnić naszą dietę w tak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu sole mineralne jak wapń, miedź, magnez, potas i selen.

100 gramów mięsa zawiera 25 g białka, a przy tym tylko 2 g tłuszczy, 5 g węglowodanów i tylko 50 mg cholesterolu. Bardzo wysoka jest zawartość sodu – 990 mg, fosforu – 180 mg i magnezu – 35 mg. Żelazo występuje w ilości 8 mg, a bardzo istotny w procesach enzymatycznych cynk około 2 mg. Wartość energetyczna to około 80 kcal na 100g produktu.

Dla porównania w wołowinie jest 18,7 g białka, 66 mg cholesterolu i aż 17,1 g tłuszczu.

Nie jest też prawdą, że przygotowywanie dań ze ślimaków jest trudne i czasochłonne. Nic bardziej mylnego. Nie musisz biegać po parku czy ogrodzie i szukać ślimaków. Nie trzeba ich zabijać, oczyszczać i przygotowywać do smażenia. Teraz można już kupić mięso tych zwierząt w puszkach, gotowe do smażenia czy pieczenia.

 

Polish Snail Holding
ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg
email:biuroprasowe@polishsnailholding.com,
www.polishsnailholding.com