Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Prawidłowy wzrost ślimaków zależy od odpowiedniej paszy

Szybki i odpowiedni wzrost ślimaków to powodzenie każdej hodowli tych zwierząt. Właśnie teraz ślimaki są karmione, co jest niezwykle istotnym i ważnym momentem tego przedsięwzięcia. Bardzo dużo zależy też od paszy, jaką hodowcy podają tym zwierzętom.

Aby hodowla ślimaków była opłacalna, przynosiła hodowcom zyski, ślimaki muszą prawidłowo i szybko rosnąć. Wszystko po to, aby osiągnąć odpowiedni rozmiar, co będzie skutkowało dobrymi cenami w skupie. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pasza, którą podajemy ślimakom w czasie tuczu.

 - W tym właśnie okresie ślimaki jedzą, co jest bardzo ważnym momentem każdej hodowli tych zwierząt. Od tego, jak szybko uzyskają odpowiednią masę zależy opłacalność całego przedsięwzięcia  – mówi Damian Gajewski, prezes spółki Polish Snail Holding, lidera w hodowli i produkcji gotowych do spożycia produktów z mięsem ślimaków. – Musimy osiągnąć szybki i odpowiedni wzrost ślimaków na danym zagęszczeniu terenu. Aby wzrost tych zwierząt był odpowiedni, ślimaki muszą otrzymać specjalnie przygotowaną paszę, zawierającą wszystkie niezbędne składniki, które pomogą w osiągnięciu pożądanego wzrostu hodowanych zwierząt.

 Aby wesprzeć hodowców w tym przedsięwzięciu, Polish Snail Holding przygotował własną paszę dla ślimaków hodowlanych. Jest ona odpowiednio zbilansowana pod kątem osiągnięcia jak najlepszego przyrostu zwierząt w szybkim tempie. Pasza PSH to efekt wielu lat doświadczeń i współpracy elbląskiej firmy z naukowcami i technologami żywienia oraz na doświadczeniach empirycznych firmy Polish Snail Holding.

 - Nasza pasza to efekt kilkunastu lat doświadczeń w hodowli ślimaków. Zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie prowadząc od 11 lat, z sukcesami, setki hodowców kontraktacyjnych i nadzorując ich hodowle – dodaje Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Współpracujemy ściśle z firmą, która specjalnie dla nas przygotowuje profesjonalną, zoptymalizowaną pod efektywną hodowlę, paszę dla ślimaków. Wszystko po to, aby nasi hodowcy otrzymywali najlepsze możliwe rozwiązania w kwestii hodowli ślimaków.

Jak więc widać, bardzo ważną rzeczą jest to, jaką paszą będziemy karmili nasze ślimaki hodowlane. Od tego bowiem zależy nie tylko ich odpowiedni wzrost, ale także najwyższa jakość mięsa tych zwierząt.

 Polish Snail Holding

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji.

PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.

 Opracowanie własnej, nowoczesnej technologii uboju i obróbki mięsa a także jego puszkowania, stały dostęp do najwyższej jakości, hodowanych ekologicznie ślimaków z setek hodowli partnerskich w Polsce i za granicą, pozwala oferować odbiorcom najwyższej jakości towar przez cały rok.

 

Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

email:biuroprasowe@polishsnailholding.com,

www.polishsnailholding.com