Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

PSH radzi. Od czego zacząć hodowlę ślimaków?

Hodowla ślimaków to jeden z najciekawszych i perspektywicznych biznesów w Polsce, przyciągający uwagę osób prowadzących działalność w różnych branżach, od produkcji rolniczej przez spożywczą. Także tych, planujących odejście z korporacji i "pójściem na swoje" kończąc. Od czego jednak zacząć hodowlę i czy będzie to opłacalne zajęcie?

Z firmą Polish Snail Holding kontaktują się również osoby podejmujące decyzję o zakończeniu pobytu na emigracji i poszukujące pomysłu na pewną inwestycję zarobionych środków finansowych. Często takim pomysłem jest właśnie hodowla ślimaków.

Hodowla ślimaków - od czego zacząć? 

Warto do hodowli ślimaków podejść rozsądnie, jak do każdego biznesu. Musimy więc w pierwszej kolejności zdobyć odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat tego przedsięwzięcia. Ponadto zapewnić sobie odpowiedni produkt, najlepszej jakości oraz znaleźć pewnego, godnego zaufania odbiorcę efektów naszej produkcji.

Pierwszy kluczowy krok to wybór firmy, która zapewni nam skup wyhodowanych ślimaków. W Polsce potentatem w tej branży jest spółka Polish Snail Holding z Elbląga. Firma współpracuje z 200 hodowcami z Polski i Europy. Jednocześnie codziennie udziela kompletnej i profesjonalnej informacji osobom, które dopiero zdobywają podstawową wiedzę o tej branży. To również ma wpływ na decyzję, czy będziemy posiłkowali się wiedzą "z internetu" czy uzyskamy rzeczową, merytoryczną opinię od osób doświadczonych w tej branży.

Jak rozpoczyna się hodowla ślimaków?

- Zaczynamy od podpisania umowy z hodowcą ślimaków. To podstawa. Zabezpiecza nas, ale również hodowcę, który ma pewność, że skupimy wyhodowane przez niego ślimaki. Oczywiście pod warunkiem, że będą spełniały one odpowiednie normy. To duży luksus, ponieważ hodowca już nie musi martwić się o rynek zbytu dla swoich ślimaków – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Następnie rozpoczyna się produkcja materiału zarodowego dla naszych hodowców. Chcemy im bowiem dostarczyć jak najlepszy produkt hodowlany. Zależy nam bowiem na tym, aby nasi hodowcy uzyskali jak najlepsze efekty swojej działalności.

Następnym etapem są szkolenia teoretyczne i praktyczne dla hodowców współpracujących z Polish Snail Holding. Dzięki temu uzyskują oni najlepszą wiedzę, która dobrze przygotuje ich do działalności w tej branży.

- Przez zimę ślimaki śpią. Wybudzają się w miesiącu lutym i wówczas startuje hodowla – mówi Paweł Piwowarski. – Hodowcy przechodzą jeszcze jedno, ostatnie szkolenie i zaczynają swoją pracę. Oczywiście, cały czas służymy naszym doświadczeniem i poradą. Nie pozostawiamy ich samych sobie z ich hodowlą.

Hodowla ślimaków. Jak się przygotować?

Jeśli chcemy zacząć hodować ślimaki, musimy się do tego odpowiednio przygotować. Trzeba posiadać odpowiednią ilość ziemi. Na każdą tonę ślimaków potrzeba przynajmniej 2 arów powierzchni. Niezbędne jest też pomieszczenie, w którym będzie utrzymywana stała temperatura 21 stopni C. Nie może być dostępu światła z zewnątrz. Musimy stworzyć ślimakom odpowiednie warunki do rozrodu. Jeśli chodzi o niezbędną wiedzę do prowadzenia hodowli, dostarczą ją specjaliści Polish Snail Holding.

Hodowla ślimaków - czy to się opłaca?

Tak, opłacalna działalność zaczyna się od wyhodowania rocznie przynajmniej 10 ton tych zwierząt. Dodatkowo jednak należy stosować się do wytycznych spółki PSH, jeśli chodzi o prowadzenie procesu hodowli. Po to, aby później sprzedać wszystkie wyhodowane ślimaki.

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje nowym hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji. PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, opieką nad grupami hodowlanymi, szkoleniami, koordynacją, badaniami naukowymi.