Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Molluscoo – nowa jakość śluzu ślimaków na polskim rynku

Choć kosmetyki na bazie śluzu ślimaka są już znane i wykorzystywane od dłuższego czasu, to jednak marka Molluscoo, należąca do Grupy PSH, opracowała nowatorski sposób pozyskiwania tej substancji. Dzięki temu można teraz uzyskać dużo lepszej jakości śluz, w porównaniu z tym uzyskiwanym tradycyjnymi metodami.
 
Specjalistyczne laboratorium przeprowadza obecnie kompleksowe badania związane z wykorzystaniem śluzu ślimaków w tworzeniu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych. Za intensywnymi pracami nad wykorzystaniem tej substancji w branży kosmetologicznej stoi w Polsce firma Molluscoo, należąca do Grupy PSH – lidera w branży hodowli ślimaków w Polsce i Europie.
 
- Od dłuższego czasu badamy nie tylko sam śluz ślimaków pod kątem jego zastosowania w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym, ale także sam proces pozyskiwania tej substancji – mówi Paweł Piwowarski z Grupy PSH.
 
Podczas procesu badawczego w laboratorium wyodrębniono trzy metody pozyskiwania śluzu ślimaków. Jak przekonują specjaliści Molluscoo, jeden z nich okazał naprawdę rewolucyjne efekty.
 
- Mogę tylko powiedzieć, że dzięki zastosowaniu tej metody, uzyskujemy prawie do 90 procent więcej substancji czynnej śluzu niż stosując tradycyjne metody. Podkreślam, że dzieje się to bez krzywdy dla samych ślimaków – mówi Paweł Piwowarski. 
 
Co to oznacza? Przede wszystkim to, że kosmetyki i medykamenty tworzone na bazie śluzu ślimaków przez Molluscoo będą posiadały największą ilość tych substancji czynnych na rynku.
 
- Badaliśmy również kilka obecnych już na rynku produktów kosmetycznych na bazie śluzu ślimaka. Stwierdziliśmy, że w wielu przypadkach tych substancji była znikoma ilość lub w ogóle nie występowały – mówi Damian Gajewski, prezes firmy Polish Snail Holding. – Nasze produkty będą zawierały największą ilość substancji czynnych śluzu ślimaka na rynku. Będą mogły być więc wykorzystywane nie tylko przy tworzeniu kosmetyków ale również przez przemysł farmaceutyczny.
 
Specjaliści Molluscoo opracowali technologię przemysłowego pozyskiwania śluzu, która nie powoduje obrażeń ciała zwierząt i jest dla nich całkowicie bezpieczne. Dodatkowo dzięki tej nowatorskiej technologii pozyskiwany jest śluz z największą zawartością wszystkich dobroczynnych składników.
 
Dzięki śluzowi ślimaków marki Molluscoo przemysł kosmetyczny w Polsce nie będzie musiał pozyskiwać tej substancji z różnych krajów, głównie z Azji. Teraz będzie można zamówić śluz ślimaków w naszym kraju, w Molluscoo.
 
- Śluz przeszedł pozytywnie testy laboratoryjne przeprowadzone przez renomowaną, międzynarodową firmę specjalizującą się w badaniach m.in kosmetyków – mówi Damian Gajewski.
 
Molluscoo pozyskuje śluz ślimaków hodowlanych dostarczanych przez firmę Polish Snail Holding, europejskiego lidera w hodowli tych zwierząt. PSH jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima. Spółka współpracuje z grupą ponad 200 hodowców dostarczających najlepszych jakościowo ślimaków na rynki europejskie i światowe.
 
Zapotrzebowanie na śluz ślimaków wzrasta w tempie kilkuset procent rocznie. Śluz ze ślimaków znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce oraz medycynie. Wytwarzane są z niego maści oraz kremy hypoalergiczne.
 
Śluz ślimaka stanowi naturalną i zbilansowaną kompozycję substancji koniecznych dla inicjowania i podtrzymywania procesów naprawczych skóry. Jest przede wszystkim bogaty w proteiny będące podstawowym budulcem komórek nabłonkowych. Stymuluje on produkcję kolagenu i elastyny w macierzy komórkowej, przez co wspomaga odnowę tkanki skórnej, jak również zmiękcza istniejące blizny powodując ich spłycanie. Dodatkowo, bogactwo antyoksydantów eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne za niszczenie komórek i w efekcie starzenie skóry. Kolejnym niezwykle cennym składnikiem śluzu ślimaka jest kwas hialuronowy, który skutecznie walczy z istniejącymi już efektami starzenia, ponieważ posiada własność wiązania i zatrzymywania cząsteczek wody w komórkach zapewniając tym samym odpowiednie nawilżenie skóry.
 
Śluz ślimaka posiada również substancje aktywne, które pełnią zasadniczą rolę w leczeniu trądziku, a są to naturalny antybiotyk niwelujący bakterie trądzikowe oraz kwas glikolowy odpowiedzialny za prawidłowe procesy złuszczania martwego naskórka. Substancję pomocniczą stanowi alantoina, która łagodzi podrażnienia i przyspiesza proces gojenia się już istniejących zmian. Żaden kosmetyk obecny na rynku nie posiada tak optymalnie zbilansowanego składu, który umożliwia wyeliminowanie aż tylu problemów skórnych jednocześnie i w tak szybkim czasie. Naukowcy potwierdzają, że skuteczność jego działania jest widoczna po 2 miesiącach, aczkolwiek pierwszymi efektami można cieszyć się już po 2 tygodniach.
 
W wyniku badań dowiedziono, że śluz ślimaka daje widoczne efekty w leczeniu chorób skóry takich jak: trądzik, rozszerzone pory i zaskórniki oraz przebarwienia i blizny, a ponadto zapobiega starzeniu się skóry i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia.