Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Najlepsi szefowie kuchni gotowali potrawy ze ślimaków PSH. Zobaczysz to w Polsacie

 

Najlepsi kuchmistrzowie, gotowali potrawy ze ślimaków firmy Polish Snail Holding. Kulinarne popisy mistrzów kuchni rejestrowali dziennikarze programu Agropasja Polsat News.

Mięso ślimaków, dostarczone przez lidera tej branży – elbląską spółkę Polish Snail Holding, stanowiło główne wyzwanie dla trójki znanych Szefów – znanej z Top Szef Miry Tkacz, Artura Wilgi oraz Józefa Sadkiewicza z Akademii Kulinarnej Sadkiewicz. 

Uznani w Polsce i za granicą mistrzowie, wykonali kilkanaście najróżniejszych potraw, których bazę stanowiło gotowe do spożycia mięsa ślimaków. Co z tego wyszło? 

Popisy kulinarne będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę na antenie Polsat News, w programie Agropasja o godz. 17.30.

Gotowanie kilkunastu potraw z mięsa ślimaków trwało kilka godzin. Kucharze „wyczarowali” prawdziwe, kulinarne arcydzieła na talerzu.

- Takie akcje kulinarne to realizacja misji firmy Polish Snail Holding, która polega na propagowaniu kultury spożywania mięsa ślimaków w Polsce. Przez takie wydarzenia chcemy pokazać, że przygotowanie potraw z tego mięsa jest zajęciem prostym, szybkim i przyjemnym. Dania z mięsa tych zwierząt zaś są naprawdę smaczne i przede wszystkim zdrowe dla nas – mówi Damian Gajewski, prezes spółki Polish Snail Holding z Elbląga. – Chcemy przekonać Polaków, że ślimaki to takie same mięso, jak popularny drób, wieprzowina czy wołowina.