Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Trwają szkolenia hodowców ślimaków firmy PSH

Ruszył kolejny etap szkoleń praktycznych dla hodowców ślimaków współpracujących z firmą Polish Snail Holding. Kilkadziesiąt osób szkoli się obecnie na fermie hodowlanej PSH – Centrala Południe, jednym z największych tego typu obiektów w Europie.

Polish Snail Holding szkoli hodowców współpracujących na terenie swojej fermy hodowlanej na południu Polski. Tam hodowcy poznają obecnie praktyczną stronę tego przedsięwzięcia. Jest to istotny element przygotowania hodowców do własnej działalności.

- Nasi hodowcy mają obecnie możliwość przetestowania dostarczonej wiedzy, na żywo, pracując na naszej fermie szkoleniowej – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Szkolą się z poznanych procedur i technik postępowania przy reprodukcji i inkubacji jaj ślimaków. Hodowcy uczą się także przygotowywania odpowiednich do hodowli ślimaków mieszanek ziemi, myciu i karmieniu ślimaków w czasie reprodukcji. Poznają również tajniki odpowiedniego ustawiania parametrów mikroklimatycznych w miejscu hodowli.

Po pierwszym szkoleniu, każdy hodowca przechodzi jeszcze kurs praktyczny z zakresu zbiorów i suszenia utuczonych ślimaków oraz przed samym uruchomieniem hodowli u siebie przypominające i podsumowujące zajęcia praktyczne z zakresu reprodukcji oraz inkubacji jaj ślimaków.

- Nasza wiedza poparta jest wieloletnim doświadczeniem w hodowli ślimaków – teoretycznym i praktycznym. Zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie prowadząc od 11 lat, z sukcesami, setki hodowców kontraktacyjnych i nadzorując ich hodowle – dodaje Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Hodowcom oferujemy ślimaki z naszej specjalnej linii genetycznej, które zapewniają odpowiedni wzrost, doskonałą jakość mięsa i bardzo dobrą rozrodczość, oraz przygotowujemy  do samodzielnego prowadzenia tego biznesu.

Polish Snail Holding usprawniło metodę hodowli ślimaków w Polsce, nadając temu przedsięwzięciu odpowiednio wysokie standardy produkcji.

- Wszyscy nasi hodowcy otrzymują ten sam materiał zarodowy, te same rośliny do wysiania, takie same pasze dla ślimaków. Cała hodowla odbywa się pod czujnym nadzorem Polish Snail Holding. To jeden, wspólny, sprawdzony model biznesowy w tej branży – mówi Damian Gajewski, prezes firmy Polish Snail Holding. - Musimy wiedzieć, co skupujemy, jaka jest tego jakość. Co sprzedamy później konsumentom.

Polish Snail Holding

Polish Snail Holding (PSH) jako jedyna firma w Polsce oferuje hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji.

PSH jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.

Opracowanie własnej, nowoczesnej technologii uboju i obróbki mięsa a także jego puszkowania, stały dostęp do najwyższej jakości, hodowanych ekologicznie ślimaków z setek hodowli partnerskich w Polsce i za granicą, pozwala oferować odbiorcom najwyższej jakości towar przez cały rok.

 

Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

email:biuroprasowe@polishsnailholding.com,

www.polishsnailholding.com