Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Szkolenia w hodowli ślimaków są bardzo ważne

Każdy kiedyś coś zaczyna pierwszy raz. Wtedy ważne jest to, aby zdobyć potrzebną wiedzę od doświadczonych osób. Wówczas nasze przedsięwzięcie będzie łatwiejsze do realizacji. Ważne jednak jest to, aby wiedzę zdobywać od prawdziwych fachowców w danej dziedzinie.

Hodowla ślimaków nie jest łatwym, ani prostym do wykonania zajęciem. Trzeba sobie zdawać sprawę, że mamy tu jednak do czynienia z rolnictwem. Na naszą inwestycję będzie miał wpływ wiele czynników, zarówno naturalnych, jak i technicznych. Bardzo ważna jest też organizacja naszej hodowli, czyli wiele spraw związanych z wprowadzoną technologią.

Hodowla ślimaków może być dochodowa

Jednak, co zrobić, gdy nie mamy praktycznie żadnego doświadczenia związanego z rolnictwem i hodowlą zwierząt? Hodowla ślimaków może być bardzo dochodowym zajęciem, jednak musimy spełnić cały szereg pewnych warunków, które powinniśmy poznać na profesjonalnych szkoleniach.

Ślimaki to bardzo wrażliwe zwierzęta, szczególnie na temperaturę, wilgotność, teren w którym bytują oraz pokarm, którym się je karmi. O powodzeniu hodowli i konkretnych zyskach decyduje więc bardzo wiele czynników, które należy dobrze poznać i zrozumieć.

Hodowla ślimaków ma szansę powodzenia i uzasadnienie ekonomiczne tylko wtedy, gdy poza profesjonalnym szkoleniem i nadzorem firmy, posiadamy jeszcze materiał rozrodczy ze specjalnych linii, dających gwarancję jakości, struktury i włóknistości mięsa, a także gwarancje rozmnażania się i pozyskiwania odpowiedniej ilości jaj. Nad jakością materiału rozrodczego piecze sprawuje w Polsce Polish Snail Holding. Firma ta w Polsce wystawia także certyfikaty jakości materiału zarodowego.

Polish Snail Holding prowadzi także w naszym kraju cykliczne szkolenia dla hodowców ślimaków. Firma, związana współpracą na polu badań tych zwierząt z Polską Akademią Nauk, prowadzi najbardziej profesjonalne szkolenia dla współpracujących hodowców. Z tych zajęć korzystają jednak nie tylko Polacy, ale także hodowcy praktycznie z całego świata.

- Od wielu lat profesjonalnie szkolimy hodowców z Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Cypru, Nigerii, Chin czy Republiki Południowej Afryki – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Szkolenia prowadzimy praktycznie cały rok, często co 14 dni. Odbywają się w naszej siedzibie głównej w Elblągu oraz w filiach terenowych naszej firmy.

Szkolenia są bardzo ważne

Hodowcy współpracujący z PSH otrzymują na początek olbrzymią dawkę wiedzy teoretycznej, przedstawianej za pomocą technik multimedialnych – filmów, zdjęć, wizualizacji. Następnie zaś uczestniczą w zajęciach praktycznych, na terenie hodowli Polish Snail Holding.

- Tam przechodzą każdy etap związany z hodowlą tych zwierząt, poznają wszystkie tajniki naszej firmy, nasze patenty, usprawnienia, rozwiązania wielu problemów. Można powiedzieć, że otrzymują potężną, kompleksową, profesjonalną wiedzę, do której dochodziliśmy przez wiele lat, korzystając również z badań naukowców z Polskiej Akademii Nauk – mówi Paweł Piwowarski. - Przygotowujemy naszych hodowców do tego, aby działalność przyniosła im jak największe zyski.

Hodowcy często martwią się, że po zakończeniu cyklu szkoleń, pozostają sami ze swoją hodowlą, bez dalszego wsparcia. W przypadku Polish Snail Holding tak się nie dzieje. Firma nadal służy pomocą oraz fachowym doradztwem w czasie trwania całego cyklu hodowli ślimaków.

- Nasza wiedza poparta jest wieloletnim doświadczeniem w hodowli ślimaków – teoretycznym i praktycznym. Zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie prowadząc od 9 lat, z sukcesami, setki hodowców kontraktacyjnych i nadzorując ich hodowle. Szkolenia prowadzimy właśnie po to, aby osoby, które dopiero chcą zacząć swoją biznesową przygodę z hodowlą ślimaków, wiedziały jak rozpocząć taką działalność – dodaje Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Hodowcom oferujemy ślimaki z naszej specjalnej linii genetycznej, które zapewniają odpowiedni wzrost, doskonałą jakość mięsa i bardzo dobrą rozrodczość, oraz przygotowujemy do samodzielnego prowadzenia tego biznesu.

Unikalny model biznesowy

Polish Snail Holding usprawniło hodowlę ślimaków w Polsce, wprowadzając unikalny, przynoszący korzyści model biznesowy.

- Wszyscy nasi hodowcy otrzymują ten sam materiał zarodowy, te same rośliny do wysiania, takie same pasze dla ślimaków. Cała hodowla odbywa się pod czujnym nadzorem i wsparciem Polish Snail Holding. To jeden, wspólny, sprawdzony i najlepszy model biznesowy w tej branży – mówi Damian Gajewski, prezes firmy PSH. – Nie pozostawiamy hodowców samych sobie. Cały czas udzielamy wsparcia.

Ważną kwestią jest również nauczenie się odpowiedniej technologii hodowli tych zwierząt, ponieważ te znane w Polsce i promowane w internecie są często amatorskie i pozwalają na wyhodowanie jedynie kilkuset kilogramów ślimaków. Jednak dopiero hodowla wielu ton tych zwierząt pozwala na odpowiednią zyskowność naszej inwestycji.

Polish Snail Holding

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji.

PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.

Opracowanie własnej, nowoczesnej technologii uboju i obróbki mięsa a także jego puszkowania, stały dostęp do najwyższej jakości, hodowanych ekologicznie ślimaków z setek hodowli partnerskich w Polsce i za granicą, pozwala oferować odbiorcom najwyższej jakości towar przez cały rok.

Polish Snail Holding
ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg
tel. kom +48 601 167 524
email:biuroprasowe@polishsnailholding.com,
www.polishsnailholding.com