Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Żywienie ślimaków ma duży wpływ na powodzenie hodowli

Powodzenie każdej hodowli ślimaków zależy od bardzo wielu czynników. Jednym z nich, jednak bardzo istotnym jest żywienie tych zwierząt. Bowiem od jakości podawanego pokarmu zależy szybki i odpowiedni wzrost ślimaków.

Aby hodowla ślimaków była opłacalna, przynosiła hodowcom zyski, ślimaki muszą prawidłowo i szybko rosnąć, aby osiągnąć rozmiar odpowiedni do przyjęcia do skupu. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pasza, którą podajemy ślimakom w czasie tuczu.

- Towarowa hodowla ślimaków różni się znacznie od hodowli hobbystycznej, na własne potrzeby – mówi Damian Gajewski, prezes spółki Polish Snail Holding, lidera w hodowli i produkcji gotowych do spożycia produktów z mięsem ślimaków. – Musimy osiągnąć szybki i odpowiedni wzrost ślimaków na danym zagęszczeniu terenu. Aby to zagęszczenie było odpowiednie, ślimaki muszą otrzymać specjalnie przygotowaną paszę, zawierającą wszystkie niezbędne składniki, które pomogą w osiągnięciu pożądanego wzrostu hodowanych zwierząt.

Polish Snail Holding przygotowuje własną paszę dla ślimaków hodowlanych, odpowiednio zbilansowaną pod kątem osiągnięcia jak najlepszego przyrostu ślimaków w szybkim tempie. Pasza ta oparta jest na latach doświadczeń i współpracy z naukowcami i technologami żywienia oraz na doświadczeniach empirycznych firmy Polish Snail Holding.

- Nasza pasza to efekt kilkunastu lat doświadczeń w hodowli ślimaków. Zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie prowadząc od 9 lat, z sukcesami, setki hodowców kontraktacyjnych i nadzorując ich hodowle – mówi Damian Gajewski. – Współpracujemy ściśle z firmą, która specjalnie dla nas przygotowuje profesjonalną, zoptymalizowaną pod efektywną hodowlę, paszę dla ślimaków. Wszystko po to, aby nasi hodowcy otrzymywali najlepsze możliwe rozwiązania w kwestii hodowli ślimaków.

Bardzo ważne jest to, jaką paszą będziemy karmili ślimaki hodowlane. Od tego bowiem zależy nie tylko odpowiedni wzrost ślimaków, ale także najwyższa jakość mięsa tych zwierząt.

Polish Snail Holding

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji.

PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.

Opracowanie własnej, nowoczesnej technologii uboju i obróbki mięsa a także jego puszkowania, stały dostęp do najwyższej jakości, hodowanych ekologicznie ślimaków z setek hodowli partnerskich w Polsce i za granicą, pozwala oferować odbiorcom najwyższej jakości towar przez cały rok.

Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

email:biuroprasowe@polishsnailholding.com,

www.polishsnailholding.com