Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Dania ze ślimaków w nowoczesnym cateringu

Coraz więcej firm oferujących usługi cateringowe, wprowadza do swojego menu potrawy ze ślimaków. Nic w tym dziwnego, ponieważ mięso tych zwierząt jest nie tylko smaczne, zdrowe i lekkostrawne, to także uchodzi z ekskluzywne danie.

Dawno już minęły czasy, gdy na wystawnych bankietach okolicznościowych, imprezach firmowych czy spotkaniach biznesowych królowały krakersy, koreczki czy faszerowane jajka. Teraz najczęściej każdy organizator takiego wydarzenia stara się swoich gości zaskoczyć czymś nowym, często egzotycznym, lekkostrawnym, zdrowym. Ponieważ bardzo często to właśnie dania, które na danym spotkaniu spożywamy, pozostają nam w pamięci na długo. Ponadto zaproponowane posiłki na ważnych spotkaniach podkreślają rangę wydarzenia i powagę dla naszych gości.

Dlatego organizatorzy tego typu wydarzeń poszukują cały czas nowych smaków, które zapewnią całkiem inne, niespotykane wrażenia smakowe. Jednocześnie podawane przekąski czy dania nie mogą być ciężko strawne, ponieważ często, podczas posiłku, prowadzimy ważne dla nas rozmowy.

Mięso ślimaka idealnie nadaje się, jako danie na wszelkiego rodzaju przyjęcia czy spotkania biznesowe. Jego ekskluzywny smak oraz wymiar z pewnością zachwyci wszystkich uczestników ważnego wydarzenia. Dania z mięsa ślimaka wprost idealnie pasują do lampki dobrego wina, podkreślając jego smak. Ponadto mięso tego mięczaka przechodzi smakiem i zapachem stosowanych dodatków, więc możemy komponować z niego wiele wspaniałych, ekskluzywnych potraw. 

Świetnie sprawdza się również, jako składnik drobnych przekąsek, jak i podstawa dań głównych. Najczęściej dania ze ślimaków podawane są z bagietką. Często spotykamy je, jako przekąska w muszli z dodatkiem masła czosnkowego czy w formie koreczków.

Samo hasło, że na danym przyjęciu są podawane dania ze ślimaków, już powoduje zaciekawienie czy nawet ekscytację smakiem, znanym z najlepszych europejskich restauracji. Warto więc wypróbować dania z mięsa ślimaka, nawet jako alternatywę dla wszelkiego rodzaju sushi czy krewetek, które goszczą w menu wielu firm cateringowych.

Warto również dodać, że przyrządzanie potraw z mięsa ślimaków jest bardzo prostą czynnością, ponieważ ślimaki możemy kupić gotowe do spożycia, w puszkach. Mięso w takich puszkach jest oczyszczone i przygotowane do obróbki cieplnej.

Oprócz wykwintnego, delikatnego, ekskluzywnego smaku, mięso ślimaków jest również bardzo zdrowe. Zjedzenie 100 g ślimaka winniczka dostarczy nam dużej ilości wartościowego białka i niewiele, bo tylko około 90 kcal.

- Chude mięso ślimaków zawiera też sporo wapnia, potasu, magnezu, miedzi, cynku i selenu – mówi Damian Gajewski, prezes firmy Polish Snail Holding, lider w dostarczaniu gotowych do spożycia dań z mięsa ślimaka w puszkach.

Poza tym w mięsie tych mięczaków znajduje się mała ilość tłuszczów, a zdecydowana większość z nich jest nienasycona. Potrawy ze ślimaków mogą również uzupełnić naszą dietę w tak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu sole mineralne jak wapń, miedź, magnez, potas i selen.

100 gramów mięsa zawiera 25 g białka, a przy tym tylko 2 g tłuszczy, 5 g węglowodanów i tylko 50 mg cholesterolu. Bardzo wysoka jest zawartość sodu – 990 mg, fosforu – 180 mg i magnezu – 35 mg. Żelazo występuje w ilości 8 mg, a bardzo istotny w procesach enzymatycznych cynk około 2 mg. Wartość energetyczna to około 80 kcal na 100g produktu.

Dla porównania w wołowinie jest 18,7 g białka, 66 mg cholesterolu i aż 17,1 g tłuszczu.

Najpopularniejsze dania z mięsa ślimaków, to te wywodzące się z kuchni francuskiej, czyli ślimaki po prowansalsku czy burgundzku. Ślimaki powinny być gotowane w wodzie z dodatkiem wina, ziół, liści laurowych, cebuli, a na koniec należy je okrasić masłem z czosnkiem.

Mięso to także świetnie nadaje się do pieczenia. Można je, po wstępnej obróbce i zamarynowaniu w przyprawach, upiec bez dodatków albo z warzywami lub makaronem. Doskonale smakują także zapiekane w cieście czy smażone w panierce.

Ślimaki sprawdzają się nie tylko jako przystawka, lecz również jako dodatek do dania głównego. Dodanie ich do farszu pierożków ravioli, kaczki, kurczaka, zupy albo sałatki urozmaici i wzbogaci smak dobrze znanych potraw, nadając im całkiem inny wymiar.

Polish Snail Holding

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji.

PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.

Opracowanie własnej, nowoczesnej technologii uboju i obróbki mięsa a także jego puszkowania, stały dostęp do najwyższej jakości, hodowanych ekologicznie ślimaków z setek hodowli partnerskich w Polsce i za granicą, pozwala oferować odbiorcom najwyższej jakości towar przez cały rok.

Polish Snail Holding
ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg
tel. kom +48 601 167 524
email:biuroprasowe@polishsnailholding.com,
www.polishsnailholding.com

 

Wszystkich zdjęc 6