Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Polish Snail Holding firmą innowacyjną

Elbląski Park Technologiczny realizuje projekty skrojone na miarę potrzeb przedsiębiorców. W laboratoriach prowadzone są badania na zamówienie przemysłu oraz zaawanasowane prace w dziedzinie ochrony środowiska, metaloznawstwa, żywności. O sukcesie realizowanych działań świadczy coraz większe zapotrzebowanie przedsiębiorców na tego typu usługi.

- Biorąc udział w projekcie nawiązaliśmy współpracę z instytutem naukowym Polskiej Akademii Nauk. Jako pierwsi przebadaliśmy skład oraz właściwości odżywcze ślimaka. Otrzymaliśmy zadowalające efekty, które przyczynią się do wprowadzenia nowego produktu na rynek, stosowanego w suplementacji diety – twierdzi Paweł Piwowarski z Polish Snail Holding.

W projekcie wzięły udział firmy współpracujące z Elbląskim Parkiem Technologicznym, poszukujące nowych rozwiązań podnoszących ich konkurencyjność rynkową. Przy współpracy z pracownikami naukowymi powstały dokumentacje wdrożeniowe prowadzące do zastosowania innowacyjnych rozwiązań w obszarach organizacji, marketingu, produktu i procesu.

W najbliższy poniedziałek (30 marca) w Elbląskim Parku Technologicznym odbędzie się konferencja podsumowująca projekt, na której zostaną zaprezentowane efekty współpracy wszystkich uczestników projektu. - Celem konferencji jest przede wszystkim promocja innowacyjnych rozwiązań, finansowanych z funduszy europejskich oraz wskazanie możliwości wsparcia kolejnych pomysłów – podkreśla Paweł Lulewicz, dyrektor EPT. - Zaprezentujemy możliwości finansowania inwestycji z RPO 2014-2020, przykłady wypracowanych innowacji w elbląskich przedsiębiorstwach, zajmiemy się również tematem własności intelektualnej.