Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Polish Snail Holding skupił wszystkie zakontraktowane ślimaki

Polish Snail Holding, lider w produkcji gotowego do spożycia mięsa ślimaka w Polsce i Europie, zakończył skup zakontraktowanych w sezonie 2014 ślimaków od współpracujących hodowców.

Kolejny sezon hodowli ślimaków został zakończony. Polish Snail Holding, największa w Polsce i Europie firma, zajmująca się przetwarzaniem mięsa ślimaka w gotowe produkty spożywcze, skupiła od współpracujących hodowców wszystkie zakontraktowane wcześniej ślimaki.

- Zakończyliśmy kolejny sezon hodowli ślimaków, skupując od hodowców, zgodnie z umową, wszystkie ślimaki spełniające warunki kontraktu – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Obecnie jesteśmy na etapie końcowych rozliczeń z naszymi hodowcami.

Hodowcy, oraz osoby, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z hodowlą ślimaków, mogą do marca br. zgłosić się do firmy Polish Snail Holding w tej sprawie.

Polish Snail Holding to europejski lider w przetwórstwie mięsa ślimaków. Firma oferuje do sprzedaży gotowe do spożycia mięso ślimaków w puszkach pod nazwą „Escargot – ślimaki w sosie własnym”, mrożone mięso ślimaków, ślimaki żywe, a także jaja tych zwierząt na kawior.

- Stawiamy na najwyższą jakość mięsa naszych ślimaków. Nasz produkty doceniają mistrzowie kuchni na całym świecie – dodaje Paweł Piwowarski. – Mięso ślimaków sygnowane nazwą firmy Polish Snail Holding to gwarancja najlepszego mięsa ślimaka na świecie.

Firma Polish Snail Holding, lider w hodowli, skupie i produkcji mięsa ślimaków również bada - wspólnie z Polską Akademią Nauk - możliwości odzyskiwania wapnia z muszli ślimaków. Na ten cel firma pozyskała środki z Unii Europejskiej. W planach firmy są także kosmetyki wytwarzane na bazie śluzu ślimaków.