Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

PSH zacieśnia współpracę naukową z Instytutem Zootechniki w Balicach

Polish Snail Holding, światowy lider w produkcji gotowych produktów spożywczych ze ślimaków, zacieśnia współpracę z Instytutem Zootechniki w Balicach. Współpraca zakłada badanie obecnych i nowych linii ślimaków oraz wzorcowej hodowli tych zwierząt.

Polish Snail Holding od dłuższego czasu, z powodzeniem współpracuje z uznanym w Polsce i Europie w dziedzinie hodowli ślimaków – dr hab. Maciejem Ligaszewskim. Te działania mają na celu dostarczenie hodowcom, współpracującym z Polish Snail Holding, jak najlepszej linii ślimaków hodowlanych oraz jak najszerszej wiedzy o hodowli tych zwierząt.

- Dr hab. Maciej Ligaszewski to niekwestionowany w naszym kraju autorytet w dziedzinie hodowli ślimaków i badaniu tych zwierząt. Polish Snail Holding zacieśnia współpracę zarówno z doktorem Maciejem Ligaszewskim, jak i z Instytutem Zootechniki w krakowskich Balicach – informuje Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding w Elblągu.

Efektem tej współpracy była kolejna wizyta przedstawicieli Polish Snail Holding w Instytucie Zootechniki w Balicach.  Tym razem spotkanie z dr.hab Maciejem Ligaszewskim skupione było na omówieniu najbliższych, wspólnych planów badawczych.

W trakcie spotkania zapoznano się także z nową  linią ślimaka z gatunku Helix lucorum z Turcji.

- Współpraca naszej firmy z dr hab. Maciejem Ligaszewskim będzie się jeszcze bardziej zacieśniać, naszym celem jest połączenie biznesu, przemysłu z nauką, jednak o szczegółach nowatorskiego projektu poinformujemy wkrótce – dodaje Damian Gajewski.

Polish Snail Holding

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji.

PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.

Opracowanie własnej, nowoczesnej technologii uboju i obróbki mięsa a także jego puszkowania, stały dostęp do najwyższej jakości, hodowanych ekologicznie ślimaków z setek hodowli partnerskich w Polsce i za granicą, pozwala oferować odbiorcom najwyższej jakości towar przez cały rok.

Polish Snail Holding
ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg
tel. kom +48 601 167 524
email:biuroprasowe@polishsnailholding.com,
www.polishsnailholding.com