Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Polish Snail Holding poszukuje w Afryce nowych linii genetycznych ślimaków

Polska firma Polish Snail Holding, lider w hodowli, skupie i produkcji mięsa ślimaków, poszukuje w Afryce nowych jakościowo odmian ślimaka. Wszystko zaś po to, aby wzmocnić linię genetyczną zwierząt z krajowej hodowli. To bardzo istotne działania dla partnerów firmy Polish Snail Holding.

Nowych linii genetycznych ślimaków szukał na południu Egiptu, niedaleko granicy z Sudanem, Paweł Piwowarski z elbląskiej firmy Polish Snail Holding. Z wykształcenia biolog, pobrał do testów kilkadziesiąt próbek afrykańskich ślimaków.

Wyjazd przedstawiciela elbląskiej firmy był kolejnym krokiem PSH w ramach szeroko zakrojonych badań nad jakością i strukturą mięsa tych mięczaków. To może mieć ważne znaczenie dla hodowców współpracujących z Polish Snail Holding.

- Na południu Egiptu, przy granicy z Sudanem, znaleźliśmy interesujące nas gatunki ślimaków. Chcemy je sprowadzić do Polski, aby wzmocnić materiał genetycznych naszych rodzimych, hodowlanych ślimaków. W ten sposób nasi hodowcy, zrzeszeni w grupie Polish Snail Holding, w przyszłości otrzymają jeszcze lepszy materiał zarodowy  – wyjaśnia Paweł Piwowarski.

- Utrzymanie pozycji niekwestionowanego lidera na rynku wymaga nieustającego doskonalenia i szukania nowych, lepszych rozwiązań – mówi Damian Gajewski z Polish Snail Holding. - Pozycja naszej firmy w Europie wymaga twórczego kreowania nowych rozwiązań, stąd olbrzymie nakłady na badania i rozwój.  Ten wyjazd to także efekt polityki, jaką stosuje firma Polish Snail Holding, która razem z Polską  Akademią Nauk bada ślimaki  – podsumowuje Paweł Piwowarski.