Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Polish Snail Holding przejmuje firmę Helixia

Polish Snail Holding – lider w produkcji gotowych do spożycia ślimaków przejął firmę Helixia z Oldrzyszowic. Tym samym poszerzając znacząco swoje możliwości produkcyjne oraz szkoleniowe dla współpracujących z firmą hodowców ślimaków.

Przejęcie firmy Helixia, wraz z całym zapleczem hodowlanym, pozwoli firmie Polish Snail Holding nie tylko umocnić się na pozycji lidera w branży hodowli, skupu i produkcji gotowych do spożycia ślimaków, ale również znacząco poszerzyć możliwości szkoleniowe dla współpracujących z firmą hodowców.

- Zwiększamy obecnie o ponad 10 procent ilość hodowców ślimaków, z którymi będziemy współpracować – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Uzyskujemy również dostęp do nowego zaplecza i infrastruktury hodowli ślimaków. Ta decyzja jeszcze bardziej umacnia nas na pozycji lidera w hodowli i skupie ślimaków w Polsce i Europie.

Firma Helixia do tej pory produkowała, na 3 hektarach terenu, rocznie około 150 ton ślimaków. Po przejęciu tego przedsiębiorstwa, Polish Snail Holding uzyskuje nowe zaplecze na południu Polski do prowadzenia wysokowydajnej, przemysłowej hodowli ślimaków. Będą tam się również odbywały zajęcia praktyczne dla hodowców współpracujących z firmą Polish Snail Holding.