Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

 dział hodowlany: tel. +48 601 167 524

 p.piwowarski@polishsnailholding.com

Okazja na dobry, dochodowy biznes. Zostań hodowcą ślimaków

Myślisz o dodatkowym źródle dochodu? Może szukać nowych wyzwań i pomysłu na innowacyjny biznes? Lubisz rolnictwo, hodowlę, zwierzęta? Teraz możesz spełnić swoje marzenia, dołączając do grupy hodowców ślimaków związanych z największą firmą w tej branży – Polish Snail Holding.

Skup już zakończony

Polish Snail Holding – europejski lider w produkcji gotowych potraw kulinarnych z mięsa ślimaka, zakończył już proces skupu tych zwierząt od hodowców w Polsce i w Europie.

- Zakończyliśmy kolejny sezon hodowli ślimaków, skupując od hodowców, zgodnie z umową, wszystkie ślimaki spełniające warunki kontraktu – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Obecnie jesteśmy na etapie końcowych rozliczeń z naszymi hodowcami.

Okazja na nowy, dobry biznes

Teraz trwa okres kontraktacji hodowlanych ślimaków w przyszłym sezonie. Jest więc okazja, aby rozpocząć swoją przygodę i własny biznes oparty na hodowli ślimaków. Oczywiście pod nadzorem i przy pełnym wsparciu Polish Snail Holding. Firma oferuje swoim hodowcom szkolenia oraz bieżącą pomoc w czasie trwania hodowli.

Warto wiedzieć, że hodowla ślimaków staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Szczególnie dla osób, które posiadają odpowiednie zaplecze (teren), czas oraz środki na taką inwestycję. Czy jednak wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że hodowla ślimaków to przede wszystkim działalność rolnicza?

- To przecież hodowla żywych zwierząt, przy której należy poświęcić swój czas oraz wnieść odpowiedni nakład pracy. Stąd rodzi się wiele mitów dotyczących samej hodowli oraz zysków finansowych, jakie można z takiej działalności osiągnąć – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding.

Dlatego warto korzystać ze szkoleń i bieżących porad, które zapewnia firma Polish Snail Holdin, europejski lider w dziedzinie hodowli i przetwórstwa ślimaków.

- Nasza wiedza poparta jest wieloletnim doświadczeniem w hodowli ślimaków – teoretycznym i praktycznym. Zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie prowadząc od 9 lat, z sukcesami, setki hodowców kontraktacyjnych i nadzorując ich hodowle . Szkolenia prowadzimy właśnie po to, aby osoby, które dopiero chcą zacząć swoją biznesową przygodę z hodowlą ślimaków, wiedziały jak rozpocząć taką działalność – dodaje Paweł Piwowarski. – Naszym hodowcom oferujemy ślimaki z naszej specjalnej linii genetycznej, które zapewniają odpowiedni wzrost, doskonałą jakość mięsa i bardzo dobrą rozrodczość.

Dobrze przemyśl decyzję o hodowli

Nim przystąpimy do hodowli ślimaków, jako zajęcia biznesowego, musimy uświadomić sobie jedną, ważną rzecz. Będziemy hodowali żywe zwierzęta, nawet jeśli są to tylko ślimaki. Dlatego musimy mieć pewność, że do hodowli pozyskamy naprawdę wartościowe okazy. Jest to o tyle ważne, że później ślimaki będzie od nas kupowała przetwórnia, która zwróci uwagę na jakość naszej hodowli. Nikt przecież nie chce, aby jego produkt nie został przyjęty do skupu. To bowiem oznacza straty, przede wszystkim finansowe.

- Dajemy możliwość prowadzenia własnego i zyskownego biznesu, w oparciu o nasz specjalny gatunek ślimaków oraz naszą specjalistyczną wiedzę  – mówi Paweł Piwowarski. – Pomagamy hodowcom na każdym etapie hodowli, organizujemy szkolenia, przekazujemy regularnie uwagi i wskazówki przez specjalną stronę internetową, skierowaną do naszych hodowców.

O czym warto wiedzieć, decydując się na hodowlę ślimaków?

Ślimak jest towarem luksusowym i chcąc mieć nieograniczony zbyt i kontraktację należy:

- podpisać umowy z przetwórnią, a nie z pośrednikami,

- należy zakupić do hodowli specjalne ślimaki, wyselekcjonowane, sprawdzone i przygotowane do rozmnażania,

- ślimaki te muszą spełniać określone normy i być ze ściśle określonej linii genetycznej,

- w przypadku zakupu ich od przetwórni a nie od pośrednika odchodzą nam te wszystkie problemy, ponieważ to przetwórnia dobiera ślimaki  i decyduje jakie to są normy i jakie linie genetyczne. Pośrednicy muszą próbować się tylko do nich dostosować, co jest trudne.

- kupując ślimaki z hodowli, od pośredników należy zwrócić uwagę, czy mają potwierdzenie jakości, certyfikat z przetwórnią.

- Podpisując z nami umowę na hodowlę ślimaków, dajemy gwarancję skupu zakontraktowanych ślimaków, spełniających warunki określone w kontrakcie – dodaje Damian Gajewski, prezes firmy Polish Snail Holding.

Gwarancja dobrej ceny skupu

Trzeba zdawać sobie sprawę, że wiele firm kusi potencjalnych hodowców ślimaków wysokimi cenami skupu. Jednak warto na takie „oferty reklamowe” uważać, ponieważ później może się okazać, że ostateczna cena w skupie może być niższa, i to bardzo.

- My dajemy gwarancję ceny za skupywane ślimaki, oczywiście pod warunkiem, że spełnią one określone w kontrakcie warunki – mówi Damian Gajewski. – Jeśli hodowcy postępują zgodnie z naszymi wytycznymi, ciężko pracują i dbają o swoją hodowlę, taki biznes na pewno im się opłaci.

Na zgłoszenia chętnych osób Polish Snail Holding oczekuje do końca marca br.

Aby uzyskać więcej informacji na temat hodowli ślimaków oraz rozpocząć hodowlę, należy skontaktować się z firmą Polish Snail Holding:

 

Damian Gajewski - prezes

tel: +48 605 202 665

d.gajewski@polishsnailholding.com

 

Paweł Piwowarski

tel: +48 601 167 524

p.piwowarski@polishsnailholding.com

www.polishsnailholding.com